12 maja 2021

Oczyszczanie organizmu z toksyn

Oczyszczanie organizmu z toksyn

Aby oczyścić organizm z toksyn należy w pierwszej kolejności usunąć z niego metale ciężkie oraz różnego rodzaju substancje toksyczne, nadmiary produktów, które są efektem procesów metabolicznych. Jak tego dokonać? Najlepiej za pomocą diety, która będzie bogata przede wszystkim w błonnik.


W jaki sposób oczyścić organizm z toksyn?


Głównym założeniem w procesie oczyszczania organizmu jest przede wszystkim pozbycie się zalegających i nagromadzonych toksyn. Najlepszym sposobem będzie zdrowa dieta, w której podstawą będą świeże warzywa oraz niegazowana woda mineralna. Świetnym wspomagaczem są również ziołowe napary. Detoks, który jest przeprowadzony w odpowiedni sposób przywraca energię oraz poprawia funkcjonowanie układów w organizmie człowieka.

Aby oczyścić swój organizm trzeba się do tego uprzednio przygotować. Kilka dni przed rozpoczęciem detoksu trzeba koniecznie wykluczyć z diety spożywanie alkoholu, kofeiny, ograniczyć dodawanie do posiłków białej mąki, mleka, czerwonego mięsa, jaja oraz produkty pochodzenia zwierzęcego. Odpowiednie przygotowanie oczyszczania organizmu łagodzi niepożądane objawy detoksu i wpływa na ułatwienie przeprowadzenia całego procesu.
Dieta w oczyszczaniu organizmu

Tak jak wcześniej wspomniano, proces oczyszczania organizmu polega na włączeniu w swoje życie odpowiedniej diety. Najlepszym wyborem będzie optymalna, urozmaicona dieta , trwająca około 2 tygodnie. W pierwszych dniach powinno się spożywać surowe lub gotowane warzywa i owoce oraz pić wyciskane soki owocowe i warzywne. W drugiej kolejności (po ok. 4 dniach) do diety powinno się wprowadzić fermentowane produkty mleczne. W szóstym dniu należy wdrożyć do diety dziki ryż, płatki, grube kasze. Kolejne dwa dni później wprowadza się chudy biały ser. Pod koniec detoksu dodaje się gotowane ryby, a na samym końcu sięga się po chude mięso drobiowe.

Najbardziej znaną dietą, która wspomaga oczyszczanie organizmu to dieta sokowa. Wyróżnia się ona się tym, że przez cały czas detoksu spożywa się jedynie lekkostrawne posiłki i wypija 0,5-1 litra świeżo wyciśniętych soków z owoców i warzyw.

Niekiedy stosuje się też dietę jabłkową, która polega na tym, że przez jeden lub dwa dni je się tylko jabłka. Pektyny zawarte w jabłkach oczyszczają układ pokarmowy z nagromadzonych resztek.  Ważne jest, żeby do diety włączyć również zieloną herbatę, jabłkową herbatę i sok jabłkowy.

Inną dietą, jaką można zastosować jest dieta koktajlowa. Trwa ona ok. dwa tygodnie i polega na tym, że wypija się codziennie 3 szklanki koktajlu z kefiru i owoców. Dodatkowo przy tym powinno się jeść produkty zbożowe oraz chude mięso.

Najbezpieczniejsza okazuje się dieta zbożowa. Oczyszcza ona organizm z toksyn, dzięki gotowanym ziarnom dzikiego ryżu, pszenicy, kiełków i natki pietruszki.

 

Jak wspomagać dietę w oczyszczaniu organizmu?


Detoks organizmu możliwy jest przy pomocy odpowiedniej diety, ale również dzięki prowadzeniu zdrowego stylu życia. W czasie oczyszczania należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, mówi się, że powinno się wypijać co najmniej 2 litry wody dziennie. Detoks dodatkowo wspiera unikanie spożywania cukru, nabiału, smażonych potraw, kofeiny czy alkoholu. Pozbywanie się toksyn z organizmu można również wspomagać poprzez szczotkowanie skóry szczotką do ciała przed każdą kąpielą. Ostatnio popularne szczotkowanie skóry na sucho pobudza krążenie i tkankę limfatyczną. To tlen posiada właściwości odtruwające.

Bardzo istotną kwestią w trakcie oczyszczania organizmu jest aktywność. Najlepszą formą jest aktywność, podczas której organizm się poci. Wysiłek fizyczny trzeba przede wszystkim dopasować do swoich indywidualnych preferencji, kondycji fizycznej i możliwości.

W procesie detoksu można wspierać się różnymi suplementami takimi jak: dzikie algi, chlorella, spirulina, źdźbła jęczmienia lub pszenicy. Usprawniają one wydalanie toksyn z organizmu.

 

Cudowna rola ziół w procesie oczyszczania organizmuZioła pełnią bardzo istotną funkcję w procesie oczyszczania organizmu. Podkręcają go i dodatkowo regulują pracę układu pokarmowego. Do najskuteczniejszych ziół oczyszczających zalicza się:

  • pokrzywa - ma działanie moczopędne. Razem z moczem usuwane są z organizmu różnego rodzaju substancje szkodliwe. Ponadto pokrzywa zapobiega zatrzymywaniu płynów w organizmie oraz zmniejsza obrzęki;
  • ostropest plamisty - wspomaga oczyszczanie organizmu po spożyciu alkoholu, a wszystko dzięki swoim właściwościom odtruwającym. Dodatkowo blokuje toksyny dlatego też sprawdza się jako naturalny lek na marskość wątroby,
  • czystek - to zioło ma działanie moczopędne, wspomagające oczyszczanie organizmu z metali ciężkich. Ponadto ułatwia  przywrócenie równowagi flory bakteryjnej oraz w procesie wybielania zębów,
  • melisa lekarska - wyróżnia się działaniem rozkurczającym. Pomaga wątrobie w utrzymaniu odpowiedniej ochrony,
  • rumianek - charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym i przeczyszczającym oraz pomaga w usuwaniu złogów jelitowych.
Dieta z wyborem dań? SELECT! Sprawdź nasze diety.

DIETY PURE FOOD