Dieta ketogeniczna

Dieta wysokotłuszczowa i niskowęglowodanowa

Dieta całkowicie różna od innych diet PureFood, w której tłuszcze stanowią około 80-90% wartości spożywanych posiłków, a pozostałe 10-20% to białko oraz węglowodany. Głównym celem diety ketogenicznej jest spadek masy ciała, czyli redukcja tkanki tłuszczowej. Ten rodzaj diety nasi dietetycy dedykują nie tylko tym, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy, ale również osobom chorującym na cukrzycę lub nadciśnienie. W większości diet całe zapotrzebowanie energii w organizmie jest dostarczane przez węglowodany, tutaj organizm musi szukać innych, alternatywnych źródeł energii, którym stają się tłuszcze. Wyeliminowanie węglowodanów powoduje, że organizm przemienia tłuszcze w ciała ketonowe, które służą pozyskiwaniu potrzebnej nam energii. Ten właśnie proces nazywany jest ketozą, od którego wprowadzona przez nas dieta zawdzięcza swoją nazwę. Pomimo ograniczania produktów, które spożywamy na co dzień, w naszej ofercie diety Keto mamy bogaty wybór dań oraz dużo alternatywnych form komponowania i przyrządzania posiłków przez naszych kucharzy.

Pure Food Catering Dietetyczny
Pure Food Catering Dietetyczny
Pure Food Catering Dietetyczny

Jak dopasować dietę PureFood

PureFood Catering daje Ci możliwość wybrania odpowiedniej diety dostosowanej do Twoich potrzeb i trybu życia. Prognozowane zapotrzebowanie możesz obliczyć w naszym kalkulatorze kaloryczności.

W przypadku osób, które chcą mieć możliwość wyboru menu polecamy dietę Select. Przy zamawianiu każdej diety PureFood można wybrać ilość posiłków – 3 lub 5, dostosowaną do właśnych potrzeb oraz dzienną liczbę kalorii do spożycia. Zależnie od wybranej diety, przedział kaloryczny waha się od 1500 kcal do 4000 kcal. Wyjątkiem jest dieta Pure Office, czyli 3-posiłkowa opcja dostępna w każdej z naszych diet, w ruchomej kaloryczności od 900 kcal do 1200 kcal.

Pure Food Catering Dietetyczny

Bezpieczeństwo produkcji w COVID-19

Obecna sytuacja epidemiologiczna wymaga od nas wprowadzenia odpowiedniej procedury przygotowywania posiłków, sposobu przechowywania surowców oraz szczególnej dbałości o higienę pracowników. PureFood stawia na komfort i bezpieczeństwo Klientów oraz odpowiednie przygotowywanie dań, zgodne z aktualnie obowiązującymi zasadami.

Wychodząc naprzeciw Waszym obawom zapewniamy, że kluczowe jest, by wszystkie produkty pochodziły od sprawdzonych dostawców, a zaplecze gastronomiczne służące do przygotowywania posiłków jest odpowiednio dezynfekowane. Nasi kierowcy realizują dostawy cateringu bezkontaktowo, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.

Dlaczego dieta Ketogeniczna?

Pure Food Catering Dietetyczny

Wysokotłuszczowa

Dzięki diecie keto organizm zaczyna pobierać energię z tłuszczów, ponieważ dostarczamy mu małą ilość węglowodanów. Dlatego dieta polecana jest osobom będącym na redukcji. 

Pure Food Catering DietetycznyPure Food Catering Dietetyczny

Różnorodne menu

Bogaty wybór dań. Posiłki są urozmaicone i przygotowywane zgodnie z najnowszymi trendami z wykorzystaniem wielu wartościowych i zdrowych składników.

Pure Food Catering Dietetyczny

Wysoka jakość

Twoje jedzenie zawsze jest przygotowywane ze składników pochodzących od naszych zaufanych, lokalnych dostawców.

Blog PureFood

Pure Food Catering Dietetyczny

Tajemnicze ciało ektomorfika - kim jest ektomorfik?

Ektomorfik jest to typ danej sylwetki i temperamentu według znanej typologii Sheldona. Typologia, której autorem jest William Sheldon polega na konstytucjonalnej...

Pure Food Catering Dietetyczny

Dieta wątrobowa - co jeść, a czego unikać?

Dieta wątrobowa jest dietą, w której jadłospis powinien opierać się na produktach lekkostrawnych, czyli z małą ilością tłuszczu. Dieta wątrobowa...

Pure Food Catering Dietetyczny

Kilka prostych trików, które wspomogą proces odchudzania

Zrzucanie zbędnych kilogramów nigdy nie jest łatwym procesem i zawsze szukamy jakichś dodatkowych sposobów lub furtek awaryjnych, które choć...

Pure Food Catering Dietetyczny

Skaza białkowa u dorosłych

Skaza białkowa u dorosłych często jest lekceważonym zjawiskiem, a dotyczy nietolerancji białka. Mówi się, że raczej występuje ona u dzieci, jednak osoby...

Pure Food Catering Dietetyczny

Wybór Twojej diety

Wybierasz samodzielnie lub po konsultacji z naszym dietetykiem dietę dostosowaną do Twoich potrzeb, oczekiwań i aktywności fizycznej. 

Pure Food Catering Dietetyczny

Wybór miejsca dostawy

Wskazujesz miejsce, w które ma być dostarczona Twoja dieta PureFood. Jeśli Twojego adresu nie ma na liście dostaw- skontaktuj się z nami!

Pure Food Catering Dietetyczny

Przygotowanie posiłków

Nasz zespół dietetyków i kucharzy codziennie opracowuje nowe receptury i ze szczególną dbałością przygotowuje Twoje dania. 

Pure Food Catering Dietetyczny

Dostawa pod drzwi

Twoją dietę dostarczamy pod wskazany przez Ciebie adres samochodami wyposażonymi w chłodnie. Dzięki temu Twoje posiłki zachowują świeżość. 

Sebastian Najmowicz

Triathlonista

"PureFood pomaga mi stale się rozwijać i osiągać sukcesy sportowe. Jako czynny zawodnik i trener przygotowywanie zdrowych, zbilansowanych posiłków zajmowało mi dużo czasu. Dzięki diecie PureFood zyskałem czas na dodatkowy odpoczynek. Łatwiej mi zadbać o dobrą kondycję i lepsze samopoczucie. Wybrałem dietę Sport, kóra w każdym posiłku  dostarcza mi odpowiednią ilość białka i tłuszczów oraz wszystkich niezbędnych makroskładników. Dietę zbilansowano w taki sposób, aby mięśnie dostały w odpowiednim momencie energii, a po zakończonym treningu mogły dostatecznie się zregenerować." 

Marzena Tarasiewicz

Makeupownia

"Korzystałam z wielu cateringów. Zmieniałam, szukałam, dopóki nie trafiłam na PureFood. To, że jest pyszny i zdrowy to oczywiste... ale to, że nie jest monotonny i urozmaicony w swoim jadłospisie pozwoliło mi zostać z nim na stałe. I z czystym sercem powiedzieć - Polecam."

Kuba Czaplejewicz

Członek zespołu ENEJ

"Moje życie kręci się wokół muzyki. W trasach koncertowych ciężko zachować zdrową dietę. Kiedy wracam do domu, w jej utrzymaniu pomaga mi PureFood. Moją pasją jest także sport, dlatego wybieram opcje dedykowaną dla osób szczególnie aktywnych. Dzięki niej jestem pełen energii. Z łatwością mogę podbijać największe polskie sceny muzyczne."