Dieta Ketogeniczna

Dieta całkowicie różna od pozostałych diet PureFood, w której tłuszcze stanowią około 70-75% całkowitej wartości energetycznej spożywanych posiłków, 20% stanowi białko, a 5-10 % węglowodany. Głównym celem diety ketogenicznej jest redukcja masy ciała. Ten rodzaj diety nasi dietetycy dedykują tym, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy. W innych dietach znaczna część zapotrzebowania energetycznego jest dostarczane w postaci węglowodanów. Tutaj organizm musi szukać innych, alternatywnych źródeł energii, którymi stają się tłuszcze. Wyeliminowanie węglowodanów powoduje, że organizm przemienia tłuszcze w ciała ketonowe, które służą pozyskiwaniu potrzebnej nam energii. Ten właśnie proces nazywany jest ketozą, od którego wprowadzona przez nas dieta zawdzięcza swoją nazwę. Pomimo ograniczania produktów, które spożywamy na co dzień, w naszej ofercie diety Keto mamy bogaty wybór dań oraz dużo alternatywnych form komponowania i przyrządzania posiłków przez naszych kucharzy.

Kalkulator kaloryczności

Przy dopasowywaniu diety musimy przede wszystkim skupić się na swoim dziennym zapotrzebowaniu kalorycznym. Prognozowane zapotrzebowanie możesz obliczyć w naszym kalkulatorze kaloryczności. PureFood Catering daje Ci możliwość wybrania odpowiedniej diety dostosowanej do Twoich potrzeb i trybu życia.

W przypadku osób, które chcą mieć możliwość wyboru menu polecamy dietę Select. Przy zamawianiu każdej diety PureFood wybieramy ilość posiłków – 3 lub 5, dostosowaną do naszych potrzeb oraz dzienną liczbę kalorii do spożycia. Zależnie od wybranej diety, przedział kaloryczny do wyboru waha się od 1500 kcal do 4000 kcal. Wyjątkiem jest dieta Pure Office, czyli 3-posiłkowa opcja dostępna w każdej z naszych diet, w ruchomej kaloryczności od 900 kcal do 1200 kcal.
 

Wysokotłuszczowa

Dzięki diecie keto organizm zaczyna pobierać energię z tłuszczów, ponieważ dostarczamy mu małą ilość węglowodanów. Dlatego dieta polecana jest osobom będącym na redukcji.

Różnorodne menu

Bogaty wybór dań. Posiłki są urozmaicone i przygotowywane zgodnie z najnowszymi trendami z wykorzystaniem wielu wartościowych i zdrowych składników.

Wysoka jakość

Twoje jedzenie zawsze jest przygotowywane ze składników pochodzących od naszych zaufanych, lokalnych dostawców.

 

 

 

Bezpieczeństwo produkcji w COVID-19

Obecna sytuacja epidemiologiczna wymaga od nas wprowadzenia odpowiedniej procedury przygotowywania posiłków, sposobu przechowywania surowców oraz szczególnej dbałości o higienę pracowników. PureFood stawia na komfort i bezpieczeństwo Klientów oraz odpowiednie przygotowywanie dań, zgodne z aktualnie obowiązującymi zasadami.

Wychodząc naprzeciw Waszym obawom zapewniamy, że kluczowe jest, by wszystkie produkty pochodziły od sprawdzonych dostawców, a zaplecze gastronomiczne służące do przygotowywania posiłków jest odpowiednio dezynfekowane. Nasi kierowcy realizują dostawy cateringu bezkontaktowo, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa

Pure Food Catering Dietetyczny