Dieta Gluten Free

Dieta bezglutenowa

Dieta wykluczająca produkty zawierające gluten, którego źródłem są takie zboża, jak: pszenica, żyto, orkisz czy jęczmień. Gluten jest mieszaniną białek roślinnych, występującą w ziarnach wyżej wymienionych zbóż. Nie wszystkie zboża zawierają gluten, a w oferowanej przez nas diecie będziecie mogli znaleźć np. komosę ryżową, tapiokę, grykę czy kukurydzę zwyczajną. Istnieje wiele bezglutenowych, zdrowych produktów, których używamy w komponowaniu Waszych posiłków. Do produktów, które nie zawierają glutenu zaliczamy owoce i warzywa, mięso (oczywiście bez roślinnych białek glutenowych), ryby, mleko oraz jaja. Mimo, że nie jest to dieta łatwa w stosowaniu, my z przyjemnością ułatwiamy dobór produktów bezglutenowych zapewniając Wam zbilansowane i smaczne posiłki. Ten rodzaj diety skierowany jest przede wszystkim do osób, które mają na celu poprawę swojego stanu zdrowia oraz tych, którzy z różnych przyczyn chcieliby lub powinni zmniejszyć spożycie glutenu. Proponowana przez nas forma posiłków w diecie Gluten Free pozwala na jedzenie smacznych i zdrowych dań, bez obaw o dolegliwości zdrowotne.

Pure Food Catering Dietetyczny
Pure Food Catering Dietetyczny
Pure Food Catering Dietetyczny
Pure Food Catering Dietetyczny

Jak dopasować dietę PureFood

PureFood Catering daje Ci możliwość wybrania odpowiedniej diety dostosowanej do Twoich potrzeb i trybu życia. Prognozowane zapotrzebowanie możesz obliczyć w naszym kalkulatorze kaloryczności.

W przypadku osób, które chcą mieć możliwość wyboru menu polecamy dietę Select. Przy zamawianiu każdej diety PureFood można wybrać ilość posiłków – 3 lub 5, dostosowaną do właśnych potrzeb oraz dzienną liczbę kalorii do spożycia. Zależnie od wybranej diety, przedział kaloryczny waha się od 1500 kcal do 4000 kcal. Wyjątkiem jest dieta Pure Office, czyli 3-posiłkowa opcja dostępna w każdej z naszych diet, w ruchomej kaloryczności od 900 kcal do 1200 kcal.

Pure Food Catering Dietetyczny

Bezpieczeństwo produkcji w COVID-19

Obecna sytuacja epidemiologiczna wymaga od nas wprowadzenia odpowiedniej procedury przygotowywania posiłków, sposobu przechowywania surowców oraz szczególnej dbałości o higienę pracowników. PureFood stawia na komfort i bezpieczeństwo Klientów oraz odpowiednie przygotowywanie dań, zgodne z aktualnie obowiązującymi zasadami.

Wychodząc naprzeciw Waszym obawom zapewniamy, że kluczowe jest, by wszystkie produkty pochodziły od sprawdzonych dostawców, a zaplecze gastronomiczne służące do przygotowywania posiłków jest odpowiednio dezynfekowane. Nasi kierowcy realizują dostawy cateringu bezkontaktowo, z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa.

Dlaczego dieta Gluten Free?

Pure Food Catering Dietetyczny

Dania bezglutenowe

Brak glutenu, czyli mieszaniny białek roślinnych jest podstawą tej diety. Znajdziesz w niej produkty zarówno bezglutenowe oraz wartościowe zamienniki zbóż tradycyjnych zawirających gluten. 

Pure Food Catering DietetycznyPure Food Catering Dietetyczny

Zbilansowane posiłki

Dieta Gluten Free zapewnia odpowiedni bilans wszystkich mikro i makroelementów, składników mineralnych i witamin. Posiłki zawsze są przygotowywane zgodnie z najwyższymi standardami i wymogami dietetycznymi. 

Pure Food Catering Dietetyczny

Naturalne surowce

Wykluczamy gluten i zastępujemy go naturalnymi składnikami, w tym wykorzystujemy zboża, które go nie zawierają, takie jak: kukurydza, gryka czy quinoa.

Blog PureFood

Pure Food Catering Dietetyczny

Jak powstaje stres oksydacyjny?

Oksydanty, czyli inaczej wolne rodniki wytwarzane są podczas każdego każdego oddechu, w momencie przetwarzania przez organizm dostarczany tlen na energię,która...

Pure Food Catering Dietetyczny

Nowa Piramida Żywienia - nowe zasady odżywiania

W Polsce Piramida Żywienia jest opracowana i publikowana przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie. Natomiast w innych krajach istnieją odmienne zasady...

Pure Food Catering Dietetyczny

Kalkulator kalorii - sprawdź swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Aby odpowiednio kształtować swoją sylwetkę trzeba posiadać wiedzę na temat BMR (PPM) - podstawowej przemiany materii oraz TMR (CPM) - całkowitej przemiany materii....

Pure Food Catering Dietetyczny

Rygorystyczna dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska jest jedną z najbardziej rygorystycznych diet, jaką można zastosować. Dostarcza 500 - 800 kcal dziennie, czyli są to minimalne można powiedzieć...

Pure Food Catering Dietetyczny

Wybór Twojej diety

Wybierasz samodzielnie lub po konsultacji z naszym dietetykiem dietę dostosowaną do Twoich potrzeb, oczekiwań i aktywności fizycznej. 

Pure Food Catering Dietetyczny

Wybór miejsca dostawy

Wskazujesz miejsce, w które ma być dostarczona Twoja dieta PureFood. Jeśli Twojego adresu nie ma na liście dostaw- skontaktuj się z nami!

Pure Food Catering Dietetyczny

Przygotowanie posiłków

Nasz zespół dietetyków i kucharzy codziennie opracowuje nowe receptury i ze szczególną dbałością przygotowuje Twoje dania. 

Pure Food Catering Dietetyczny

Dostawa pod drzwi

Twoją dietę dostarczamy pod wskazany przez Ciebie adres samochodami wyposażonymi w chłodnie. Dzięki temu Twoje posiłki zachowują świeżość. 

Sebastian Najmowicz

Triathlonista

"PureFood pomaga mi stale się rozwijać i osiągać sukcesy sportowe. Jako czynny zawodnik i trener przygotowywanie zdrowych, zbilansowanych posiłków zajmowało mi dużo czasu. Dzięki diecie PureFood zyskałem czas na dodatkowy odpoczynek. Łatwiej mi zadbać o dobrą kondycję i lepsze samopoczucie. Wybrałem dietę Sport, kóra w każdym posiłku  dostarcza mi odpowiednią ilość białka i tłuszczów oraz wszystkich niezbędnych makroskładników. Dietę zbilansowano w taki sposób, aby mięśnie dostały w odpowiednim momencie energii, a po zakończonym treningu mogły dostatecznie się zregenerować." 

Marzena Tarasiewicz

Makeupownia

"Korzystałam z wielu cateringów. Zmieniałam, szukałam, dopóki nie trafiłam na PureFood. To, że jest pyszny i zdrowy to oczywiste... ale to, że nie jest monotonny i urozmaicony w swoim jadłospisie pozwoliło mi zostać z nim na stałe. I z czystym sercem powiedzieć - Polecam."

Marta Parciak

Zmalowana

Jako mama dwójki dzieci, która pracuje od rana do wieczora, często nie mam wystarczająco dużo czasu, by zadbać o swoją dietę. Korzystałam z wielu cateringów, ale najdłużej zostałam z PureFood! Dlaczego? To proste! Urozmaicone posiłki, nigdy się nie nudzę, bardzo smaczne i dobrze doprawione! No i schudłam 10 kg w 6 miesięcy! Dbają o moje ciało i umysł, a zdrowa dieta to podstawa drogie mamy i kobiety!

Kuba Czaplejewicz

Członek zespołu ENEJ

"Moje życie kręci się wokół muzyki. W trasach koncertowych ciężko zachować zdrową dietę. Kiedy wracam do domu, w jej utrzymaniu pomaga mi PureFood. Moją pasją jest także sport, dlatego wybieram opcje dedykowaną dla osób szczególnie aktywnych. Dzięki niej jestem pełen energii. Z łatwością mogę podbijać największe polskie sceny muzyczne."